ÇATALCA BELEDİYESİ MART AYI MECLİSİ

04 Mart 2013 Pazartesi 14:56

Çatalca Belediyesi’nin Mart Meclisi Toplantısı, Mart ayının ilk pazartesi günü olan 4 Mart 2013’te yapıldı. Dokuz gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 1, 8 ve 9 numaralı gündem maddeleri


Çatalca Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında birinci gündem maddesi olan “İlçemiz ve mahallelerimizin çöplerinin toplanması işi için ihtiyaç duyulan çöp toplama aracının temininde gerekli görülen şartlı nakdi yardım ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü'nün teklifi”nin görüşülmesi ve oylanmasının ardından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara; “Bu yardımından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teşekkür ediyorum” dedi ve ekledi, “Yeni olan bu çöp toplama aracının ilçemize uzun yıllar hizmet edeceğini umuyorum.”
Gündemin son maddesinin oylanmasının arından da söz alan Belediye Başkanı Cem Kara, “Kaleiçi Mahallesi 650 ada 1 nolu parsel Ulu Cami’nin yanında yer almaktadır. İdari hizmet alanı olan bu parselde, kamu yatırımları adına imar hakkı plan notlarına göre artırıldı. İlçe Müftülüğü de burası için müftülük binası düşünüyordu. SGK’nın resmi bir müracaatı var ve kendilerine kalıcı bir yer arıyorlar. Biz de bu parseli ikiye bölerek 748,90 m²sini SGK’ya, diğer 477 m²lik kısmını da İlçe Müftülüğü’ne ayırdık.” dedi.
Çatalca Belediye Meclisi 8 Mart 2013 Cuma günü İmar Komisyonu’ndan gelecek raporları görüşmek üzere tekrardan bir araya gelecek.
Çatalca Belediyesi’nin Mart ayı Meclis gündemi ise şöyleydi:
1. İlçemiz ve mahallelerimizin çöplerinin toplanması işi için ihtiyaç duyulan çöp toplama aracının temininde gerekli görülen şartlı nakdi yardım ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü'nün teklifi.
2. 26/02/2013 tarih 536-1800 sayılı 1/1000 Ölçekli İnceğiz Köyü Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
3. 26/02/2013 tarih 537-1801 sayılı 1/1000 Ölçekli İnceğiz Köyü Uygulama İmar Planına yapılan itiraz ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
4. 1/1000 Ölçekli Kalfaköy Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
5. 1/1000 Ölçekli Karacaköy Mahallesi Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
6. 1/1000 Ölçekli Elbasan Köyü 1. Etap Uygulama İmar Planında 1604 nolu parsele ait plan tadilatı ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
7. 1/1000 Ölçekli Örencik Köyü 1. Etap Uygulama İmar Planında plan tadilatı  ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.
8. Çiftlikköy Mahallesinde Köy Tüzel kişiliği adına yazılan Orta Değirmen Mevkii 129 ada 1 nolu parsel 2668,00 m²' lik tarla vasfındaki taşınmazın, hazineden, hazinenin belirleyeceği raiç bedelden alımı ve satımı ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi.
9. Mülkiyeti Belediyemize ait Kaleiçi Mahallesi 650 Adada bulunan taşınmazın ifrazından oluşacak A ile gösterilen parselin, sözlü ve yazılı talepleri üzerine SGK Genel Müdürlüğüne devri ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi.

264 defa okundu...
İlgili Başlıklar» Mayın taraması yapan askere araç çarptı
» Türk Kızılayı 11 ülkede yüzleri güldürdü
» Karadayı'nın sorgusuna devam edilecek
» İzmir adayımız Binali Yıldırım
» Erdoğan bugün İzmir belediye başkan adayını açıklayacak
» Sisi'ye ait yeni ses kaydı yayınlandı
» Gezi Parkı yayınlarına müeyyide uygulanmadı
» Enes Kanter'in 19 sayısı yetmedi
» Aralık ayı "donduracak"
» AK Parti'de 21 ilin adayı daha belli oldu
» Başbakan Erdoğan 21 ilin belediye başkan adayını açıklayacak
» Türk Kızılayı Filipinler'de yara sarıyor
» Umre kayıtları yarın başlıyor
» Başbakan Erdoğan 10 ilin belediye başkan adayını açıkladı
» Başbakan Erdoğan 10 ilin belediye başkan adayını bugün açıklıyor
» İran ile anlaşmayı olumlu değerlendiriyoruz
» Haiyan tayfununda ölü sayısı 5 binin üzerinde
» Profesör sayısı yüzde 75 arttı
» Filipinler'de ölü sayısı artıyor
» Filipinler'de ölü sayısı korkulandan az olabilir
Altın Fiyatları
Haber Arşivi  |   Künye  |   İletişim  |   Giriş sayfam yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Sitene ekle  |  
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları sakldır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz